Vánoční JARMARK - Ostrov nad Oslavou

Termín: 13. 12. 2014

Přijďte si užít vánoční náladu, děti, rodiče, strýčci, tetičky, babičky, dědečci. Pro každého máme něco.

Kulturní dům Ostrov nad Oslavou, 13. prosince 2014, 13:30 - 18:00 hod.

Prodej rukodělných výrobků (keramika, textilní hračky, dekorace a dětské oblečení, vánoční dekorace, bylinkové čaje, svíčky, obrazy, šperky a mnoho dalšího…)

Výstava vánočních dekorací – pro inspiraci i náladu.

Tvořivé dílny – výroba svíček, svícínků, ozdob, zdobení perníčků (za drobný peníz, prosím, vězměte drobné).

„Kavárnička“ – punč, kafíčko, čajíček, i něco dobrého k tomu všemuJ. Možnost si sednout ke stolům a popovídat s přáteli.

Strom přání – Co byste popřáli světu? A co by světu popřály děti?

DOBRÝ SKUTEK – pojďme společně udělat dobrý skutek a zároveň radost lidem, kteří jsou na tom hůře než my…rodičům s dětmi bez domova – dobrý skutek pro Domov pro matky (otce) s dětmi, Ječmínek, o.p.s. Dobrý skutek, kterým zároveň můžeme naše děti (vnuky, pravnuky…) učit, že pomoc druhým má smysl, a že na tom nejsme tak špatně, abychom nemohli pomoci potřebným.

Pořádají: Skautský oddíl z Ostrova nad Oslavou (Iva a Petr Kratochvílovi, Dagmar Pálková, Dana Bartáková, Gabriela Drlíčková)

DOBRÝ SKUTEK pro Domov pro matky (otce) s dětmi „Ječmínek, o.p.s.“

Kdo se zúčastnil slavnosti sv.Martina v Ostrově nad Oslavou, mohl zaslechnout, že je tento svátek spojen s významným lidským gestem – soucitem, laskavostí a schopností se dělit. Tento motiv „lidského tepla“ ne náhodou vystupuje do popředí v nadcházejícím období chladné zimy. Advent vytváří prostor pro přibývání našeho vnitřního světla. Rádi bychom zhmotnily tyto všechny jmenované kvality. Připomněli si, že to umíme, že to též můžeme ukázat odrůstající malé generaci. Třeba i my můžeme být jednou na té druhé straně…

Jak to bude vypadat konkrétně?

Kdokoliv bude chtít, nakoupí dle vlastního uvážení věci, které zabalí do průhledného pytlíku (průhledného proto, aby se to dobře dle obsahu rozdělovalo) a přinese na „jarmark“, kde to předá přímo ředitelce Domova pro matky (otce) s dětmi. Paní ředitelka bude mít u svého stolku též materiály a informace pro případné dotazy.

Čím přibližně můžete přispět na „Dobrý skutek“, se inspirujte, prosím, níže uvedeným seznamem: