Oddíl Aquaterra - Hledáme Jonatána (Řeka)

Místo: skautská chata u rybníku Řeka

Doba: 5. - 7. 10. 2007

Scénaristé: Anička, Smíša, Smajlík, Standa

Režiséři: Anička, Smíša, Smajlík, Standa

Producent: Alby

Herci: šebestová....................... Anička

Mach............................. Smajlík

Kouzelné sluchátko....... Smíša

Jinatán........................... Alby

 

Zápisky z natáčení:

Filmový štáb se sešel v pátek na nádraží, autobusem dorazil do Krucemburku a pěšky se dostal až na základnu. Zahrálo se několik her (štáb přece musí být dobrý kolektiv), a pak...

1. dějství:

(Mach a šebestová vběhnou do pokoje.)
M a š (křičí): Pomóc! Pomóc! Pomožte nám někdo! Hledáme Jonatána! Poslal nám dopis, že je v Africe! Pomohli byste nám? (otočí se na děti)
Děti: Nééééé! (ti vzpupnější, jako např. Lenča a Líza, můžou řvát i „ano“)

Děj: Děti se (pod nevyřknutou pohrůžkou násilí) přidají k Machovi a šebestové a za pomoci Kouzelného sluchátka se všichni přenesou do Afriky.

Problém: Afričanům zbořil prudký déšť domovy.

1. úkol pro Děti: Postavte Afrikános nový domy (tzn. Stavba mechových městeček).

Zápisky z natáčení:

První natáčecí den je u konce. Městečka jsou po dlouhé době postavena, vlastní večeře jsou snědeny. Jde se spát. (Komu se spát nechce, toho rejža přesvědčí, že se mu spát chce. Rána paličkou na maso do palice je osvědčená metoda.)

Zápisky z natáčení:

Veros a Seďop (kuchařka a rekvizitář) zařili krušnou noc. Herci Dětí jsou jako děti, každou chvíli ty dva budili, že potřebují na záchod. Asi v 6 ráno už toho měl Seďop dost a vzal je na časnou ranní rozcvičku: došli s konvemi pro vodu.

Zápisky z natáčení:

K snídani byl čaj s buchtama, které si štáb přivezl z domu (stmelovat, stmelovat!), potom přišla na řadu hygiena, a pak, zatímco Smajla, Standa a 2 z Dětí dělali nádobí, hráli si ostatní hry.

Děj:
Kapitáno Afrikáno děkuje za nové bejváky, ale dí, že Jonatán u nich už není, že jak bylo v Africe to velké „z nebe padat voda“, slejvák, který bum bác jejich domy, vzal s sebou i haf haf zvíře. A že to teď nejspíš bude tam, kde všichni choděj vzhůru nohama.

Takže hurá do Austrálie, sluchátko startuj.

2. úkol pro Děti: Zúčastněte se klokaních závodů, aby se Asutralané pobavili.

Klokaní závody:

Probíhají formou překážkové dráhy, každý účastník závodí sám za sebe. Nejprve musí skákat po jendé noze, potom běhat v lese, snožmo skákat po mostě a nakonec sprintovat do kopce.

Zápisky z natáčení:

Čas oběda, je guláš (klasika). Můj čas se nachýlil...

Zápisky z natáčení:

Zatímco Míša s Aničkou a 2 Děti umývají nádobí, zatímco mají všichni ostatní povinný, přesto oblíbený, polední klid, přišla ona tolik očekávaná chvíle. Přijel jsem! Volejte vývrat (pro ty co nechápou, copak se asi ve starověku volalo, když přijel někdo slavný – něco, co začínalo na v a čehož třetí písmeno bylo taky v a poslední dvě at) a sláva! Zajíc je tady!

Australan:

Nátanoj, Nátanoj... oj, ývokat oksisp, ot es ykat olintsačúz Chínakolk ůdováz. A olárhyv, olárhyv utsec melok atěvs. Ďet yb olěm týb edkěn v Ěmanap.

Děj: Děti a spol. Letí do Panamy.

Problém: Indiáni unesli ženy cizího kmene, jsou ale ochotni ji vyměnit za jídlo.

Děj: Děti musí sehnat jídlo (na cestě nacházejí obrázky nejrůznějších potravin, které sbírají). Na konci okruhu (který končí u základny) na ně v lese čekají indiáni a unesené ženy.

Děti zpočátku nechtějí jídlo vydat, pokoušejí se ženy zachránit samy (musí je chytnout za ruku a dovést na cestu, aniž by je chytl některý z indiánů – v takovém případě nechají ženu na místě a vrátí se na cestu sami, pak teprve můžou znovu hrát). Ke konci však náčelník kmene, odvážný, silný a moudrý muž jménem Zaječí packa, vzal poslední ženu (Phájus), která kmeni zbyla, a dovlekl ji k zachráncům s tím, že ji vymění za jídlo.

Zápisky z natáčení:

večeře: kolínka na sladko nebo slano. Umývá ji Standa se 2 z Dětí.

Děj:

Mach a šebestová oznámí Dětem, že Jonatán odcestoval do Skotska.

úkol: Děti si mají pro Skoty připravit tanec (jsou rozděleny do skupin po třech).

Zápisky z natáčení:

Asi hodinu nacvičují, pak se hrají hry. A pak se jde spát.

Zápisky z natáčení:

Třetí a závěrečný den natáčení. Budíček, snídaně (chleba s marmeládou), hygiena, úklid, balení. Předvádění tanců.

Děj:

Mach a šebstová: Jonatán nám poslal dopis, že na nás prý počká na Řece.

(sluchátkem je přenesou na Řeku)

Poslední úkol: Nalézt Jonatána (Alby).

Zápisky z natáčení:

Je konec, balíme kamery, pálíme nekonečné pásy nepoužitelného filmu. Tohle by nám nikdy nikdo neodvysílal. Já se Seďopem si ztopíme erotické scény (řekl bych, že se oba těšíme na další natáčení).

 

Konec