Napříč Prahou – přes tři jezy 2019

,,Závod Napříč Prahou – přes tři jezy je tradičním pražským vodáckým závodem s historií sahající až do roku 1939. Trať závodu je dlouhá asi 6,5 říčních kilometrů se startem na Císařské louce (nad Železničním mostem) a s cílem na ostrově Štvanice.

Jak název závodu napovídá, na trati se překonávají tři jezy: Šítkovský (pod Jiráskovým mostem), jez Staroměstský (Karlovka nad Karlovým mostem) a Helmovský jez u Štvanice. Trať závodu je atraktivní, vede historickým centrem Prahy a je ojedinělou příležitostí ke sjetí pražských jezů, které se pro veřejnost otevírají právě jednou ročně u příležitosti tohoto závodu.´´

https://3jezy.skauting.cz/historie

 

výsledky :    diskvalifikace    Vydry:   Drak, Brumík, Iggy, Johny, Kolečko, Kuře, Šíma       kategorie:   žáci    - OPEN

                               9                Vlnky:   Ajfi, Lenča, Éliška, Hóňa, Líza, Míša                         kategorie: dospělí - OPEN

                               14              Nemíci: Pastor, Ditka, Lůca, Věrka, Evík                                kategorie: dospělí - OPEN

 

Diskvalifikace posádky Vydry je nejspís neoprávněná, protože jim nebylo při zatopení lodi a následném vylití a nalodění potřeba pomoci od záchranářů.

 

Foto: http://petrvana.cz/index.php?album=sport/20190928-3jezy-zavodnici

Fotogalerie z Rajčete