Oddíly a schůzky

V našem přístavu fungují dva dětské vodácké oddíly (Lekníny, Aquaterra), katolický oddíl Ochránci pramene a klub oldskautů. Patří k nám také oddíl Ještěrky v Ostrově nad Oslavou.

Oddíl Lekníny

Ahoj! Jsme oddíl, který tvoří aktuálně tři koedukované posádky vlčat a žabiček, tedy holek a kluků ve věku 6– 15 let. Tyto dvě posádky (Vydry, Vydříci a Bobíci) mají schůzky zároveň, a tak můžeme využívat výhod jak menšího počtu dětí například při učení různých dovedností, tak i většího počtu dětí při nějaké hře.

Rádi jezdíme na vodu a snažíme se naučit vodácké dovednosti nejen děti, ale i jejich rodiče, pokud mají zájem ;)

Naše schůzky se konají pravidelně každé úterý od 17:00 do 19:00.

Kapitánkou oddílu je Dagmar Vencálková – Dáša, tel.: 775 252 892, e-mail: vdasa@seznam.cz. O všech vedoucích našeho oddílu se více dozvíte na stránce Vedení přístavu a oddílů. Nejlépe nás ale poznáte osobně při společné víkendové vodě s rodiči :)

Oddíl Aquaterra

Do našeho oddílu chodí kluci i holky ve věku 7-12 let. Posádka Krabíků se nám rozrostla a přibyly k ní posádky Želvy a Piraně.

Scházíme se všichni každou středu od 16:00 do 18:00.

Název oddílu Aquaterra vypovídá zároveň o naší celoroční aktivitě, protože se snažíme věnovat činnosti na vodě, ale zároveň podnikáme i víkendové akce a výlety po okolí. Ukončením skautského roku bývá čtrnáctidenní letní tábor.

Kapitánem oddílu Aquaterra je Štěpán Albrecht – Alby, tel.: 777 969 734 (STS), e-mail: Albrecht.S@seznam.cz. O všech vedoucích našeho oddílu se více dozvíte na stránce Vedení přístavu a oddílů.

Oddíl Ochránci pramene

Na rozdíl od dalších oddílů přístavu, nejsme vodácký oddíl (tak máme trochu vody alespoň v názvu). Náš oddíl má zaměření na křesťanskou výchovu.

V našich řadách jsou kluci a holky ve věku od 7 let, aktuálně v 6 družinách skautů, skautek, světlušek a vlčat. V současnosti náš oddíl čítá přes 50 členů a proto je kapacita naplněna.

Naše celoroční pravidelná činnost je rozdělena do několika družinových schůzek v pondělí, čtvrtky a pátky. Dále konáme samozřejmě oddílové schůzky, víkendové akce a výlety a letní tábor.

Vůdcem oddílu je Matouš Záleský. Bližší informace včetně kontaktů získáte na oddlílovém webu: https://ochrancipramene.skauting.cz a emailu ochrancipramene@gmail.com