Oddíly a schůzky

V našem přístavu fungují tři dětské oddíly (Lekníny, Aquaterra7. oddíl), roverský kmen pro starší 15 let a klub oldskautů. Patří k nám také dětský oddíl v Ostrově nad Oslavou.

Oddíl Lekníny

Ahoj! Jsme menší oddíl, který tvoří aktuálně dvě koedukované posádky vlčat a žabiček, tedy holek a kluků ve věku 5 – 10 let. Tyto dvě posádky (Vydry a Vydříci) mají schůzky zároveň, a tak můžeme využívat výhod jak menšího počtu dětí například při učení různých dovedností, tak i většího počtu dětí při nějaké hře.

Rádi jezdíme na vodu a snažíme se naučit vodácké dovednosti nejen děti, ale i jejich rodiče, pokud mají zájem ;)

Naše schůzky se konají pravidelně každý čtvrtek od 16:30 do 18:30.

Kapitánkou oddílu je Dagmar Vencálková – Dáša, tel.: 775 252 892, e-mail: vdasa@seznam.cz. O všech vedoucích našeho oddílu se více dozvíte na stránce Vedení přístavu a oddílů. Nejlépe nás ale poznáte osobně při společné víkendové vodě s rodiči :)

Oddíl Aquaterra

Náš oddíl se skládá ze tří posádek. Posádku Vlnky navštěvují holky a kluci od 14 do 17 let a jsou již pár let sehraným týmem. Druhá posádka z našeho oddílu se jmenuje Nemíci. Navštěvují ji holky od 10 do 13 let. Nejmladší posádkou jsou Krabíci, kteří se teprve vzájemně seznamují. Patří sem kluci a holky od 6 do 10 let.

Posádka Krabíci má schůzky ve středu 16:00 - 17:30, posádka Nemíci má schůzky ve čtvrtek 16:00 - 18:00, posádka Vlnky v pátek 16:00 - 18:00.

Název oddílu Aquaterra vypovídá zároveň o naší celoroční aktivitě, protože se snažíme věnovat činnosti na vodě, ale zároveň podnikáme i víkendové akce a výlety po okolí. Ukončením skautského roku bývá čtrnáctidenní letní tábor.

Kapitánem oddílu Aquaterra je Štěpán Albrecht – Alby, tel.: 777 969 734 (STS), e-mail: Albrecht.S@seznam.cz. O všech vedoucích našeho oddílu se více dozvíte na stránce Vedení přístavu a oddílů.

Roverský kmen NECKY

Naše uskupení roverů a rangers (kluci a holky ve věku 15 let a výše) se skládá z těch, kteří vedou nebo pomáhají vést u některého z dalších oddílů v našem přístavu. Scházíme se většinou nepravidelně za účelem odreagování se, pobavení, ale i načerpání inspirace a rozšíření našich znalostí pro vedení dětí i pro náš osobní život. Jsme prima parta a rádi poznáváme nové věci i nové lidi!

Vůdkyní (nebo spíše patronkou) našeho kmene je Hana Vencálková – Venci, tel.: 601 200 333, e-mail: venci@skaut.cz. Více o vedení kmene naleznete na stránce Vedení přístavu a oddílů.