Tábor - oddíl Aquaterra

Termín: 1. 7. - 15. 7. 2023

Vážení rodiče,

v tomto průvodním dopise jsme pro Vás připravili několik důležitých informací ke skautskému táboru pořádaným 6. oddílem Aquaterra z Přístavu vodních skautů Racek Žďár nad Sázavou.

Tábor se koná v termínu 1.7.2023 - 15. 7. 2023 na tábořišti Strojatín. Jedná se o bývalou hájenku v katastru obce Smrk. Základna leží 12 km od Třebíče. Jak to na této turistické základně vypadá, se můžete podívat na internetových stránkách: http://www.halahoj.org/zakladny/strojatin-turisticka-zakladna/.

Sraz: je v sobotu 1. 7. v 13:30 u klubovny i se všemi zavazadly. Po předání všech potřebných dokumentů a naložení zavazadel se s dětmi vydáme k nádraží a zbytek cesty pojedeme vlakem.
Ze zastávky Studenec nás čeká asi 3 km cesta pěšky k tábořišti. Na cestu prosím zabalte dětem baťoh s pitím, svačinou (večeři už budeme mít společnou) a pláštěnkou. Kdo má, může jít v přístavním tričku a skautském šátku.

Při předání dítěte je nutné, abyste odevzdali prohlášení o bezinfekčnosti (datum nesmí být starší než 1 den před nástupem na tábor), souhlas s poskytnutím informací o zdravotním stavu, potvrzení od lékaře, kartičku zdravotní pojišťovny (stačí kopie), očkovací průkaz (také stačí kopie). Prosíme, nezapomeňte na nic, protože bez těchto dokladů nemůžeme dítě na tábor přijmout.

Návrat: bude 15. 7. kolem 13:45 ke klubovně.

Léky: bere-li dítě léky, napište prosím seznam, kdy který lék užívat, jméno a příjmení a celé i s léky v sáčku odevzdejte při srazu zdravotníkům.

Kapesné: stačí dát dětem přiměřenou částku (do 200 Kč).

Návštěvy: jsou zakázané. Respektujte prosím toto pravidlo. Pokud by nastal nějaký závažný důvod k návštěvě, vždy se můžeme předem individuálně domluvit.

Mobily, mp3 a další cenné věci: doporučujeme dětem nic takového nedávat. Stan není vhodný pro uschování elektroniky. Mobilní telefony není možné nabíjet. Za případnou ztrátu neručíme.

Sladkosti: nebalte dětem zbytečně moc sladkostí. Jídlo dostávají pravidelně 5x denně. Vyvarujte se prosím čokoládových výrobků a všeho, co se rozpouští v teple a co se kazí. Sladkosti je vhodné zabalit do plastové krabičky.

Rodiče mohou kdykoliv volat nebo psát sms na telefonní čísla uvedená v závěru dopisu. Pokud se stane, že se nedovoláte, zkuste to prosím později, případně Vám zavoláme zpět.

Přikládáme seznam doporučených věcí, co by děti s sebou měly mít. Věci je nejlepší zabalit do starého nízkého kufru, který se vejde pod postel v podsadovém stanu a zároveň nevadí, že si při posouvání po podlážce může odřít. Snažte se prosím mladším dětem co nejvíce věcí označit jménem. Často se stává, že si svoje věci včetně oblečení nepoznají. Ešus jim prosím označte jménem (přezdívkou), které se při umývání nesmyje.

Kontakty:                 Alby (Štěpán Albrecht):         777 969 734 (hlavní vedoucí)
                                   Verča (Verča Junová):                        776 175 217
                                   Smíša (Míša Poulová):           776 641 133

Adresa pro posílání pošty: Skautský tábor
                                                Jméno dítěte
                                                Strojatín 39
                                   675 01 Smrk

V případě dotazů se na nás můžete obrátit na uvedených telefonních kontaktech, e-mailu (aquaterra@post.cz) či během schůzek.