Přidejte se k nám!

Skauting není pouhým kroužkem pro děti – je to skupina přátel, je to příležitost rozvíjet sám sebe, je to snaha přetvářet svět okolo nás k něčemu lepšímu.

Ke komu se přidat?

Oddíl Lekníny – holky a kluci ve věku od 6 do 12 let
Kontakt: Dagmar Vencálková  Dáša, tel.: 775 252 892 (STS), e-mail: vdasa@seznam.cz

Oddíl Aquaterra – holky a kluci z 1. a 2. třídy
Kontakt: Štěpán Albrecht Alby, tel.: 777 969 734 (STS), e-mail: stepan.albrecht@seznam.cz

Roverský kmen NECKY  kluci a holky ve věku od 15 let
Kontakt: Hana Kotlas – Venci, tel.: 601 200 333, e-mail: venci@skaut.cz

Podrobnější popis oddílů najdete na stránce Oddíly a schůzky

Skauting není jen kroužek jednou týdně

Každý týden se scházíme na schůzkách, v průběhu školního roku vyrážíme na víkendové akce (jednodenní, dvoudenní nebo třídenní) a v létě pak jezdíme na 7 – 14 denní tábor.

Co s sebou na schůzky?

Potřebné vybavení na schůzky se může lišit posádka od posádky, oddíl od oddílu. Základem je ale vždy zápisník, tužka, uzlovačka (kus tenčího lana, na kterém se děti učí uzly), šátek, KPZ (krabička poslední záchrany). Naopak není vhodné nosit s sebou elektroniku a drahé věci. Také je dobré zvolit vhodně oblečení na schůzku – to se může někdy v zápalu hry ušpinit.

S pořizováním vybavení je vždy dobré počkat až dle pokynů vedoucích na první informační schůzce. Některé věci si mohou např. děti vyrábět na schůzce nebo je mohou dostat. Někdy je možnost také něco vypůjčit.

V průběhu roku a dalších let se pak většinou stává nezbytností každého skauta ešus (miska na jídlo), hrníček (nerozbitný – např. plecháček), karimatka a spací pytel, větší batoh, skautský šátek, krojová košile či přístavní tričko.

Registrační poplatky a jiné peněžní výdaje

Každý rok vybíráme do konce prosince registrační poplatek – aktuální výše činí 900 Kč. Z této částky je hrazeno zejména vytápění klubovny, opravy vybavení a další provozní náklady, spojené s naší činností, včetně úrazového pojištění. (Vedoucí nemají žádný plat a registraci platí také ve snížené formě.)
Pro nováčky nabízíme možnost platby registrace na dvakrát – 450 Kč do konce prosince a 450 Kč do konce dubna/května, pokud dítě nepřestane chodit. V případě potíží s platbou je možnost individuální domluvy.

Další peněžní výdaj je spojen s jednotlivými akcemi v průběhu roku, kde je nutné zaplatit náklady (jízdné, ubytování, stravu, materiál). Tuto částku se vždy snažíme co nejvíce snížit – skupinové jízdné, ubytování ve skautských klubovnách nebo v přírodě atp. Obvyklá částka na třídenní (víkendovou) akci se pohybuje okolo 200 Kč, ale může se lišit dle náročnosti programu.